Η εταιρεία Logitus Sp. με oo Ιδρύθηκε το 2009 ως απάντηση στο αίτημα των κατοίκων του οικισμού Tri-City για τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες υψηλής ποιότητας. Η εταιρεία παρέχει υπηρεσίες τεχνολογίας Ethernet σε ευρυζωνική πρόσβαση στο Διαδίκτυο, ψηφιακή καλωδιακή τηλεόραση και ψηφιακή σταθερή. Από την έναρξή του, δίνουμε μεγάλη έμφαση στην πορεία μας προς τη δημιουργία δικτύων πρόσβασης. Όλη η ραχοκοκαλιά μας χτίστηκε χρησιμοποιώντας καλώδια οπτικών ινών και συσκευές που λειτουργούν με ταχύτητες 1Gbps. Αυτό μας βάζει στην πρώτη γραμμή των τηλεπικοινωνιών στην Πομερανία. Ως αποτέλεσμα, είμαστε σε θέση να παρέχουμε στα μέλη μας IPTV ψηφιακή τηλεόραση και Διαδίκτυο σε ταχύτητες έως και 100Mbps. Προς το παρόν, το πλήρες πακέτο των υπηρεσιών μας μπορεί να ωφελήσει τους κατοίκους του New Horizon και των οικισμών Olive Park στο Γκντανσκ. Ελπίζουμε ότι το φάσμα των δραστηριοτήτων του δικτύου μας θα διευρύνεται συνεχώς με τον αυξανόμενο αριθμό ικανοποιημένων πελατών.